Do odvolání se nevykoupou příznivci jihomoravského Aqualandu Moravia. Jeho vstup se kvůli koronaviru zavře, rozhodli ve čtvrtek na interním jednání akvaparku v Pasohlávkách. Nařízení platí od pátku. „Situaci vnímáme jako závažnou a aktuálně je potřeba omezit šíření koronaviru. Nechceme nic riskovat. Proto jsme se rozhodli zavřít i přes to, že nám to úřady nenařizují,“ konstatuje ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Ilustrační foto
Nehodu ze srpna stále vyšetřují. Policisté žádají o pomoc svědky

Aqualand už dříve nedoporučil návštěvy seniorům a lidem s jakýmkoliv zdravotním problémem. „Návštěvníci, kteří si koupili voucher, jemuž končí v blízké době platnost,  budou moci využít prodloužený termín platnosti," uvedla mluvčí akvaparku Karolína Křenková. 

Čas, kdy bude je akvapark uzavřen, plánují podle ředitele využít na drobné opravy v rámci areálu a celkovou technickou údržbu. Termín otevření upřesní podle situace.

Jinak postupují divadla. „Představení nerušíme, pouze jsme snížili kapacitu hlediště na pětasedmdesát míst. V pátek 13. března hrajeme od půl osmé večer Kulhavého mezka, máme téměř vyprodáno,“ sdělil předseda boleradických ochotníků Jindřich Kahoun.

Ilustrační foto
Přicházejí o událost roku. Rušení koštů kvůli koronaviru? Pro mnohé existenční

Rezervace zatím diváci moc neruší. „Nicméně v tomto týdnu už nám odvolali zájezd senioři z Břeclavi, což pochopitelně chápeme,“ řekl Kahoun.

Jestli se na přelomu března a dubna uskuteční postupová regionální přehlídka Mrštíkovo divadelní jaro, zatím předseda boleradických ochotníků potvrdit nemůže. „V neděli máme schůzku, kde se domluvíme, co a jak. Pokud bychom měli hrát bez diváků pouze pro porotu, bylo by to samozřejmě nepříjemné. Uvidíme,“ uvedl Kahoun.

První den uzavírky způsobil řidičům zpoždění jen několik minut.
První den objížďky Nových Mlýnů: bez kolon, zato s pokutami

Svá představení neruší ani divadelní soubor Břetislav. „Po dobu trvání mimořádných opatření vlády snížíme kapacitu svých vystoupení na asi šedesát diváků,“ uvedli zástupci souboru.

Nejbližším představením, které odehrají v břeclavském Dělnickém domě, bude Země žen. Termíny jsou 27. března, 4. dubna a 16. května.

Online reportáž