Po třetím dni akce, kterou pořádá tým světoznámého rybáře Jakuba Vágnera ve spolupráci s Povodím Moravy a Moravským rybářským svazem, se borcům podařilo z vody vytáhnout hned několik ryb o hmotnosti nad dvacet kilogramů.

„Závodníci za sebou mají velice úspěšný den, během kterého se výrazně navýšil počet úlovků. Celková váha vytažených ryb během šampionátu přesáhla dnes v noci jednu tunu, zdá se tedy, že pokud vydrží kapří aktivita, mohli bychom se letos dočkat překonání rekordu z předloňského roku. Tehdy bylo za celý závod vytaženo 4184,84 kilogramů,“ sdělila v úterý Pavlína Kavková z pořádající společností European Carp Fishing Association, kterou reprezentují Jakub Vágner, Tereza Aster Vágnerová, Vít Černý a Petr Šurek.

Mega úlovky ryb dvojčat z Hodonínska. Takové kousky by záviděl i Jakub Vágner
Mega úlovky ryb dvojčat z Hodonínska. Takové kousky by záviděl i Jakub Vágner

Po úterním soutěžním dni je v čele pořadí závodu tým Moravského rybářského svazu ve složení Jan Grmela, Aleš Sedlák a Matěj Plevač. „Rozdíly na předních místech jsou však minimální a dá se předpokládat, že souboj o ně bude ještě napínavý. Dohromady se v průběhu prvních dvou dní ulovilo osmaosmdesát bodovaných ryb o průměrné hmotnosti 12,63 kilogramů a do výsledkové listiny už se zapsalo sedmačtyřicet týmů,“ dodala Kavková.

Zdroj: Youtube

Nedílnou součástí akce je taky popularizace rybářského sportu a podpora mládeže. Nechybí ani množství přednášek ve školách o přírodě, cestování a domorodých kmenech naší planety. Akce trvá na Nových Mlýnech až do soboty.

Máte rádi rybaření a chcete se pochlubit úlovkem? Vaše příspěvky posílejte na adresu ryby@denik.cz. Nezapomeňte na své jméno, kde jste fotili a připojit můžete také krátký příběh. Přivítáme i pozvánky na výlovy či další akce s rybami spojené. Rádi vše zveřejníme v našem speciálu.

Banner rybyBanner rybyZdroj: Jan Lakomý