„Děti z kroužku se mohou zúčastnit závodů a nejrůznějších exkurzí. Během výuky se seznamují se všemi způsoby rybolovu. Pro děti pořádáme i výměnné pobyty, při nichž poznávají další revíry,“ popisuje jeho vedoucí, který se rybářství věnuje už téměř třicet let.
Jeho největším úlovkem byl sumec dlouhý metr sedmdesát tři. David Starnovský k tomu dodává: „Neoceňuji úlovky podle velikosti nebo hmotnosti. Vážím si spíše takových ryb, kterých už u nás není mnoho. Radost mám ale i z těch menších.“

Nadšený rybář a závodník v přívlači spolupracuje se dvěma prestižními rybářskými časopisy. Zveřejňuje v nich i své fotografie ryb. Nejhezčí fotografie si schovává do připravované knihy, která by měla vyjít do dvou let.
„Fotit rybu v přirozeném prostředí je velmi obtížné. Vyžaduje to velkou dávku trpělivosti. Není jednoduché se k rybě přiblížit. Proto většinou fotím své úlovky na suchu,“ usmívá se rybář, jehož oblíbený způsobem rybaření je vláčení a muškaření.

Podle jeho slov se na Břeclavsku muškaření nedá provozovat v celé šíři. „Chybějí zde vhodné revíry. Proto jezdím za rybami po celé republice, i do zahraničí. Tíhnu ke Slovensku, kde je mnoho krásných vod. Mám tam také hodně přátel,“ dodává Starnovský.
Na Břeclavsku stále převažují tradiční způsoby lovu - položená a plavaná. „Velkým příslibem do budoucna je fakt, že se mladší rybáři zajímají o rybařinu více. Vnímají ji spíše jako krásný sport,“ popisuje rybář.

Kdo se chce stát rybářem, musí získat příslušné rybářské oprávnění. Aby ho děti získaly, mají povinnost chodit do rybářského kroužku. Dospělí se navícúčastní mimo jiné rybářského školení. „Každý zájemce o rybářství by se ale měl připravit na to, že je to časově náročný koníček. Pokud ho chce dělat na úrovni, není navíc levnou záležitostí,“ upřesňuje vedoucí kroužku.

Velkým tématem rybářů na Břeclavsku je nyní nevyhovující stav koryta Dyje, které je po povodních zaneseno. Konkrétně jde o lokalitu pod jezem. Naopak dobrou zprávou je to, že čistota vod je od devadesátých let stále kvalitnější.