V místě, kterému se říká Běhůš, se už v minulém týdnu začaly na vodní hladině objevovat mrtvé ryby. Posléze začalo jít do tuhého a pohled na zčeřenou vodní hladinu byl stále smutnější. Z několika málo kusů byly rázem desítky kilogramů.
„V pátek odpoledne už rybáři za účasti odborníka na životní prostředí z břeclavské radnice likvidovali mrtvé ryby v různém stádiu rozkladu. Měření kyslíku ve vodě vykázalo hodnotu 3,1 gramů na litr, což už je pod normou,“ řekl předseda rybářské organizace v Týnci Petr Zugárek. Vzniklá škoda se podle něj dá vyčíslit řádově na čtyřicet tisíc korun.

Smutná práce s vylovením desítek kusů uhynulých ryb se týneckým rybářům protáhla až do večerních hodin. V kádích skončilo asi tři sta kilogramů bílé ryby, ale i dravců vodní říše, jako je štika či sumec.
„Nám byla tato událost nahlášena v pátek po čtrnácté hodině. Příčina úhynu byla na místě zjevná, což potvrdilo i měření hodnoty kyslíku ve vodě. Protože se jedná o odstavné rameno, nepřipadá v tomto případě v úvahu otrava ani nic podobného,“ řekl zástupce vedoucího odboru životního prostředí břeclavské radnice Vlastimil Sajfrt…

Více se dozvíte v Břeclavském deníku, ve středu 15. srpna