Vrátit Fiškina zpátky do formy se rozhodl Miroslav Dohnálek, tajemník místních rybářů. „Dřevo začalo vlhnout od pískovce, na kterém socha stála. Objevila se tam houba i mravenci, proto jsme se rozhodli ji opravit, než bude pozdě. A protože máme velmi dobré zkušenosti s řezbářem Martinem Bořutou, oslovili jsme právě jeho,“ vyprávěl Dohnálek. Autor Fiškina, řezbář Josef Zelinka, se kvůli nemoci na obnově svého díla podílet nemohl.

Hustopečští radní odklepli poslední územní studii, která doplňuje nový územní plán z roku 2013.
Hustopeče: nová studie počítá s domy, zelení i parky. Přibude škola i školka

Nový je nakonec jen podstavec. Zatímco Fiškin je z lipového dřeva, k výrobě podstavce posloužil buk. „Práce zabrala asi den, druhý už jsme si nechali na pořádné ukotvení, abychom předešli poškození. A pokud se to bude pravidelně sytit olejem, určitě vydrží,“ prozradil řekl Deníku řezbář Bořuta.

Podstavec doplňuje několik symbolický detailů. Kromě kapra i hrneček, který skrývá pramen hustopečských rybníků. „Mrzí mě, že tady voda není, tak jsem si vzal do hlavy, že Fiškin bude v tomto hrnečku hlídat pramen k rybníkům. A otevře ho až tehdy, až se začneme lépe chovat k přírodě,“ zdůvodnil rybář.