Čísla, která vyplývají ze statistik městské policie, jsou alarmující. Strážníci sledovali v období od poloviny listopadu do konce září 2021 dva vjezdy do Břeclavi. A to právě z Lednické ulice v Charvátské Nové Vsi a z Bratislavské ve Staré Břeclavi. Zajímalo je množství aut, které do města vjedou, a také to, jak rychle. Z obou směrů vjelo do města 4 783 143 aut. Více jak sedmačtyřicet procent z nich pak rychlostí převyšující pětapadesát kilometrů v hodině.

Vedení města si tak potvrdilo, že opakované stížnosti místních obyvatel a žádosti o vyřešení nebezpečné situace na páteřní silnici jsou zcela oprávněné. Radnice tak nainstaluje pro obousměrné úsekové měření v Lednické ulici radar. „Letos jsme posunuli značku označení obce až k začátku obytné zástavby, aby byla rychlost aut měřena opravdu až při vjezdu do obce. Podstatou nového úsekového měření je, že radar bude měřit průměrnou rychlost vozidla na obou úsecích. Řidiči se tak nemusejí obávat výkyvů rychlosti například při potřebě předjíždění,“ uvedla mluvčí města Jana Pelcová.

Vedení města věří, že radar pomůže ke zklidnění dopravy a plynulosti provozu. „Měření rychlosti děláme dlouhodobě a výsledky se nelepší. Kamery jsou umístěny na viditelných místech, takže by mohly mít také preventivní dopad na chování řidičů,“ sdělil starosta Svatopluk Pěček.

Umístěním radaru v Lednické ulici tak končí orientační měření, u kterého nebyli řidiči pokutovaní. „Nově se bude měřit v celé délce komunikace ve dvou úsecích – první měří tři sta šedesát a druhý pět set osmdesát metrů. Měření úsekové rychlosti pomocí detekčních bodů bude po krátkém zkušebním provozu uvedeno do ostrého provozu v průběhu listopadu,“ podotkla Pelcová.