Co konkrétně vytýkáte současnému vedení Břeclavi?
Jde například o předražený nákup pozemků v souvislosti s plánovanou opravou zámku. Cena části z nich je navíc ze strany prodávajícího podmíněna změnou územního plánu. Schválení změny tak umožňuje vybudování další velkoprodejny. Už tak přetížená dopravní situace na spojce do Poštorné se ještě zhorší. Mám obavy, co Břeclavi přinese budoucnost.

V jaké situaci je podle vás současná koalice? Nepovedené odvolání místostarostky Adámkové ukazuje na vnitřní neshody…
Vždyť středeční jednání zastupitelstva byl jen trapný kabaret. Kdo ho sledoval, viděl, že koalice je rozdělená na jakési tři subjekty. Vypadá to, že tam nastává velmi kritické pnutí. A pokus o svržení paní Adámkové? Ten byl velmi nepovedený. Důvody pro její odvolání, které uváděli, měly pavlačovou úroveň.

Měl byste usednout na post krajského radního pro zdravotnictví. Co byste chtěl v prvé řadě prosadit?

Mojí ambicí je koncepce lůžkové péče. To znamená, aby zřizovatelé nemocnic byli schopni postupovat jednotně při vyjednávání s pojišťovnami, při nákupu zdravotnické techniky, léčiv. Máme také ambici vytvořit centralizaci nákupu zdravotních potřeb, což povede k úsporám.

Nebude koalice ČSSD a ODS v podobných bodech překážkou?
Nemyslím si to. Co se týče kupříkladu nepopulárních poplatků ve zdravotnictví, co vím, kolegové z ODS se brání tím, že o nich v programu Modrá šance nebyla zmínka.

Co bude s vaší zavedenou břeclavskou praxí lékaře?
Tu bych chtěl zachovat. Očekávám, že alespoň jednou v týdnu bych ji měl navštěvovat. Až skončím, chci mít někde své místo.