Shromáždění je pro rytíře podle stanov Řádu dvakrát do roka povinné. Je už zavedeným zvykem, že rytířská setkání hostí zámeček La Veneria ve Valticích.

Odpoledne pak rytíři v rámci programu poznej velké vinice a velká vína pokaždé odjíždí do vybraných vinařských oblastí a obcí, kde se seznamují s vinařstvím daného místa. A hodnotí podle svých regulí tamní vína. V sobotu budou na řadě Modré Hory.

„Rytíře nejprve přijme v kostele ve Velkých Pavlovicích tamní farář a starosta města. Na pořadu dne bude i pasování nového rytíře. Naposled to byla v Břeclavi Martina Sáblíková,“ připomněl jeden z rytířů vína Václav Petrásek.

Po skončení obřadu se rytíři přesunou do Bořetic, kde se jich ujme právě Petrásek. Společně navštíví rodinné vinařství Jedlička a Novák, kde jim vinařskou firmu a její vína představí nový prezident Kravihorské republiky Stanislav Novák. Také si prohlédnou její vinice pod rozhlednou na Kraví hoře. Putování zakončí u sídla kravihorského prezidenta a vlády, kde ochutnají další vína z Bořetic, Vrbice a Kobylí.