„Mamka mě natočila na video jak zpívám, dali jsme to na internet a vybrali mě mezi tři nejlepší,“ popisuje mladá zpěvačka začátky v soutěži. Její další krůčky vedly do Brna, kde zazpívala písničku Ewy Farné Jaký to je, a díky nejsilnějšímu potlesku diváků v sále vyhrála. Odměnou jí byl společný zpěv s Ewou Farnou.

Jak šestnáctiletá dívka ze Zaječí dodala, její zpěv zrovna nemusí. „Její styl mi moc nesedí. Líbí se mi od ní jedna nebo dvě písničky. Doma ji ale vůbec neposlouchám,“ svěřuje se.

Šlo prý především o soutěž a také lákavou cenu. „Hlavní cenou je zájezd do italských Alp,“ vysvětluje nadějná zpěvačka, která by tam v případě výhry vyrazila s přítelem. Takové úvahy jsou zatím předčasné, protože je před ní ještě hlasování na webových stránkách Ewy Farné.

Rozhodovat se bude mezi sedmnácti vítězi jednotlivých kol a tři zpěváci s nejvyšším počtem hlasů budou v polovině června zpívat o absolutní vítězství na koncertě v Praze.

Michala věří v úspěch a se svým zpěvem má velké plány do budoucna. Zatím není nijak konkrétní, ale jak se svěřila, chce být slavná. První úspěch má za sebou v soutěži X-faktor, kde skončila v semifinále. „Čekali jsme, že postoupí ještě dál, ale bylo tam dost konkurentů,“ říká její maminka, která dceru v začátcích podporuje. Jak dodává, Michala si nebyla moc jistá a doma se styděla zpívat. Před cizími lidmi už je to prý jinak.

A jaký hudební styl se jí líbí? „Poslouchám zpěvačku Rihannu, sem tam hip-hop,“ líčí mladá zpěvačka, kterou mohou lidé na stránce www.ewafarna.cz svými hlasy podpořit a posunout až do pražského finále, což by znamenalo skvělý odrazový můstek do světa showbyznysu.