„Projekt s názvem Hejbejte se s Hankou je určený speciálně pro děti z dětských domovů. Letos se ho účastnilo dokonce třiatřicet domovů z celé republiky,“ říká ředitelka mikulovského dětského domova Květoslava Solaříková.

Při první návštěvě domova jim Hanka Kynychová s dalšími instruktory představila jednotlivé disciplíny – hip–hop, aerobik, orientální tance a hra na flétny. „Vůbec si nemohli vybrat, nadchlo je hned všechno. Nakonec jsme to museli usměrnit do dvou disciplín. Starší děti si vybraly hip–hop, protože je to moderní způsob tance dnešní mládeže, mladší zvolily aerobik na skladbu Hlupáku, najdu tě,“ popisuje Solaříková.

Před prázdninami přijeli instruktoři do Mikulova podruhé. „Procvičovali s dětmi kroky, které se od první návštěvy naučily podle DVD, které tady Hanka nechala,“ snaží se přiblížit ředitelka domova.

Po prázdninách prý ale byla Hanka z dětí trochu vyvedená z míry. „Děti byly v červenci a srpnu na táborech a různě na dovolených, takže byly hrozně rozjařené. Každý chtěl do původní choreografie přidávat své nové prvky, ale to nešlo,“ směje se nyní Solaříková.

Nakonec ale všechno dopadlo líp, než děti očekávaly. „Když děti na soutěži v Praze na Letné předvedly své vystoupení a zjistily, že jsou první, nemohly tomu uvěřit. Měly obrovskou radost, že to dokázaly v tak silné konkurenci,“ pochvaluje si hrdě Solaříková.
Také skupinka tří mladších dětí si vedla skvěle. Hlupáku, najdu tě v jejich podání získalo rovnou druhé místo.