Jak hrdě uvádí její nynější šéf Radim Salay, byla tehdy první v břeclavském okrese. „Laboratoř vznikla už v roce 1987 pod zemědělským družstvem. Po šesti letech se osamostatnila, vedla ji má matka," vzpomíná na začátky jednapadesátiletý muž. K chemickým analýzám jej přivedli právě rodiče, oba chemici.

Ve vinařském městě mají podle Salaye za sebou již desetitisíce rozborů. „Děláme asi tři tisíce analýz ročně," přibližuje vedoucí laboratoře.

Ta se dostala do mediálního hledáčku při takzvané Metanolové aféře před dvěma lety. Byla jednou ze čtyř laboratoří v republice, které určovaly, zda alkohol je či není v pořádku. „Zjistili jsme závadu v jedné láhvi rumu. Přijela policie spolu s celníky. Jedna důchodkyně pak přinesla calvados z Mexika. Měla strach z metanolu. Když nám řekla, že láhev je dvacet let stará, poslali jsme ji domů," popisuje úsměvnou příhodu Salay.

Analýzy vzorků využívají ve Velkých Bílovicích hojně vinaři. „Zdaleka ne jen ti domácí nebo z okresu. Kromě Aljašky jsme tu měli vína snad z celého světa," chlubí se chemik.

Vzápětí vysvětluje, že kontrolují vína také pro export nebo naopak dovoz. „Co se týká vývozu, trendem je nyní Čína. U dovozových vín je velký problém. Zatímco ještě před třemi lety byla vína se závadami ve čtyřech procentech vzorků, v současnosti je to čtyřicet procent. Producenti ze zemí jako jsou Bulharsko a Makedonie, do nich přidávají vodu, umělá sladidla a barviva a podobně. Jde o peníze," tvrdí Salay.

Rodák z Třince dodal, že vinaření je více chemií právě v podobných státech. „U nás je to profese jaksi dědičná. Výroba je klasická, ale proškolená novými technologiemi. Vinaři začínají dělat víno spíše na kvalitu než na kvantitu, jak tomu bylo kdysi. Úroveň se zlepšila," myslí si chemik.

„Drobným" vinařům doporučuje nechat si udělat chemický rozbor ve fázi školení vína alespoň na alkohol a oxid siřičitý. „Analýzy jdou ale jinak napříč celým vinařským rokem. Od obsahu půdy, přes testy moštů až po zabezpečení kvality na výrobní lince. Stává se například, že ji výrobci mají zanesenou kvasinkami. Ty jim pak v lahvích způsobí zákaly," říká muž, jemuž je v práci pravou rukou syn Jiří, student lednické vysoké školy.