„Vím, že je to už ohraná fráze, ale opravdu jsem vítězství nečekala. Z celého finálového dne mi utkvěl v paměti hlavně oběd. Dali nám totiž řízek s bramborovým salátem. Vůbec jim nedošlo, že bychom měly třeba nafouklá břicha," ohlíží se se smíchem o dva dny nazpět Sabina Pániková.Sabina Pániková z Břeclavi vyhrála v soutěže krásy a elegance Miss Model 2013.

V duchu si říkala, že je to pro ni možná zkouška. „Udělali mi to asi naschvál. Pohrávala jsem si s myšlenkou, že si nechám řízek zabalit. Měla jsem na něj velkou chuť, ale dala jsem si jen pár soust," pokračuje maturantka břeclavského gymnázia.

Už loni se zúčastnila soutěže Miss Vyškov Open, kde získala titul druhé vicemiss. Letos v květnu se pak stala Kočkou Rádia Jih pro rok 2013.

„Chtěla bych se věnovat modelingu, proto také chodím na tyto soutěže. Doufám, že mi to pomůže. Ale zkušenosti z žádné přehlídky zatím nemám," netají Břeclavanka.

Přerovské finále bylo velkou zkouškou pro všechny. Hlavně volná disciplína. „Musely jsme si každá sama sehnat návrháře. A oslovit ho, jestli by měl zájem půjčit nám své šaty," popisuje novopečená Miss Model, která si vybrala návrháře Luďka Hanáka z Mohelnice.

„Byl velmi vstřícný. Dokonce kvůli mně předělal přehlídku, aby v ní vynechal šaty, které jsem si vybrala. Asi ho dojalo to, že jsem si pro ně jela přes sto sedmdesát kilometrů," zamýšlí se s úsměvem osmnáctiletá studentka.

Po maturitě, která ji čeká na jaře, by se ráda přihlásila ke studiu na Masarykově univerzitě v Brně. „Na studentském veletrhu se mi líbil jeden z oborů brněnské fakulty sportovních studií," naznačuje Pániková, která s talentovými zkouškami problémy zřejmě mít nebude. Není to totiž tak dávno, co na místo soutěžím krásy věnovala volný čas atletice a volejbalu.

„Do budoucna bych chtěla zkusit i Českou Miss. Ale zatím se na to necítím být připravená. Zato jsem se přihlásila na Miss Znojmo," prozrazuje dívka, která se chce v podobných soutěžích ještě trochu „otrkat".