Poskytovatel internetového připojení registruje poruchu od přibližně od úterní deváté hodiny večerní. Ve středu kolem půl jedenácté dopoledne se připojení podařilo zprovoznit. „Vzhledem k vážnosti poruchy si Vás dovolujeme podrobně informovat o detailech. Při podrobné detekci problému jsme zjistili, že máme porušen přivaděč, tedy páteřní optické vedení, mezi obcemi Zaječí a Šakvice,“ napsali zástupci společnosti.

Nejvíc tříkrálových koledníků zpívajících na jednom místě koledu My tři králové jdeme k vám se sešlo  v Břeclavi.
Výjimečná koleda. Břeclav má zápis v České knize rekordů za tříkrálové zpívání

Dalším měřením lokalizovali přesné místo poruchy. Při dojezdu na místo zjistili, že v dané oblasti se nachází rozsáhlá síť chodeb, které tam vybudovali bobři, a že kabel je poškozený jejich činností.

Opravit poruchu při současných mrazivých teplotách podle nich nebude vůbec jednoduché. Provádět ji proto hodlají ve dvou etapách. „V průběhu středy se pokusíme o provizorní, dočasné, obnovení všech služeb pro celou obec. Doufáme, že nejpozději do čtvrté hodiny odpolední budou služby v plném rozsahu obnoveny,“ napsali ve středu dopoledne poskytovatelé internetu.

Druhá etapa počítá s vykopáním nové trasy v celém poškozeném úseku. Ta je v plánu na pátek. „Do výkopu budeme muset položit pancéřované ochranné trubky a celou trasu uvést do původního stavu. Při této druhé etapě budeme muset znovu službu na asi tři hodiny přerušit,“ vysvětlili zástupci firmy s tím, že o termínu budou Šakvické včas dopředu informovat.

Antonín Vojtek se dožívá devadesátky. Fotografie ho zobrazují při práci, s přáteli i v dětství.
VIDEO: Malíř jižní Moravy slaví devadesát, Antonína Vojtka těší nové výzvy

V současné době je trasa propojená provizorním kabelem. „Pokud nebudou bobři extrémně vyvádět, měli bychom do pátku přečkat bez omezení služeb,“ uklidnili správci sítě.