Podle šakvické starostky Drahomíry Dirgasové by se jim provoz pobočky nevyplatil. „Za těch podmínek, za jakých nám nabízeli provoz, jsme do toho nešli. Stálo by nás to moc peněz. Spíše bychom to dotovali," nechala se slyšet Dirgasová.

Na nabídku kývla majitelka tamního květinářství. „Právě v prodejně bude pobočku pošty Partner mít. Časem se uvidí, jestli se jí to vyplatí nebo ne. Má slíbené od České pošty, že od ledna budou projednávat nové podmínky. Poštovní služby bude nabízet brzy ráno a také navečer. Takže v dobu, kdy by to mohlo lidem i více vyhovovat," řekla starostka.

Nová pobočka poskytne šakvickým všechny základní služby, jako je příjem a výdej listovních a balíkových zásilek, výplatu důchodů, prodej kolkových známek a mnohé další.

Rozšíření poštovních služeb přivítali v Pavlově. Dříve si mohli tamní obyvatelé vyřídit pouze základní věci. „Měli jsme zájem o rozšíření služeb. Měl jsem schůzku se zástupcem České pošty a jednali jsem o převodu z výdejního místa na poštu Partner," uvedl pavlovský starosta Zdeněk Duhajský s tím, že od září už nový formát funguje. Pobočku provozují v budově úřadu, takže přechod nebyl tolik nákladný.