Vyjít má na asi dvanáct milionů. Zhruba deseti miliony podpoří výstavbu ministerstvo financí. „Protože kapacita školky nedostačovala, dvě třídy jsme byli nuceni umístit do budovy základní školy. Nicméně poté, co jsme znovu otevřeli druhý stupeň, bylo třeba uvolnit prostory pro šestou, sedmou, osmou a devátou třídu,“ zdůvodnila šakvická starostka Drahomíra Dirgasová.

Nová školka sousedí s tou stávající. „Stavebně by měla být dokončena k jednatřicátému březnu. Abychom ji stihli vybavit a vše potřebné dokončit, rozhodli jsme se, že do ní děti, pravděpodobně půjde o předškoláky, nastoupí od příštího školního roku,“ oznámila starostka.

Alej s převahou vrb na Komenského nábřeží v Břeclavi musela ustoupit výstavbě protipovodňové zídky. Stromy šly k zemi o uplynulém víkendu.
Nábřeží v Břeclavi osiřelo. Vrby, jírovce a lípy ustoupily protipovodňové zídce

Kapacita školky je devadesát dětí. Protože Šakvičtí přijímají i dvouleté děti, navštěvuje nyní mateřinku šestašedesát školčat. „Stávající školku jsme rekonstruovali před pár lety. Rozšiřovali jsme její kapacitu z jedné na dvě třídy. S novou budovou tak přibude třída třetí,“ shrnula Dirgasová.