„Přijedou všichni vinaři, kteří jsou v Salonu vín zastoupení. A také degustátoři, kteří vína hodnotili. Plus pozvaní hosté, například starostové Valtic, Lednice či Hlohovce,“ vyjmenoval hlavní sommelier Národního vinařského centra Marek Babisz.

Jak přiznal, letošní sláva se ovšem bude muset obejít bez Livie Klausové. Manželka prezidenta se tentokrát organizátorům omluvila, na pátek už má jiný program.

Zástupci Národního vinařského centra předají o půl šesté večer zástupcům všech jednačtyřiceti vinařství, jejichž vína se dostala mezi elitu, diplomy a ocenění. „Chceme jim poděkovat za jejich práci. Nikdy jindy už se asi nepoštěstí mít je tady všechny pěkně pohromadě. Je to zároveň takové neformální přátelské setkání,“ řekl Babisz.

Ocenění se v pátek večer dočkají také nejlepší víno a vinařství z předešlého ročníku. Rozhodlo o nich hlasování návštěvníků. Program vyvrcholí o půl sedmé ochutnávkou.

Pro veřejnost otevře nový Salon vín poprvé své brány hned v sobotu od půl jedenácté dopoledne. Otevřeno je do šesti do večera.