Že se Sanitce stále daří bavit návštěvníky jejích koncertů, potvrzuje i nedávno vydané debutové album s názvem Tak to je. Cédéčko bylo slavnostně pokřtěno v listopadu v břeclavském kině. Kromě profesionálního bookletu od prestižního slovenského fotografa Vladimíra Jurkoviče vyniká také skvělou hudbou. Ta těží z tradice pravého českého big beatu okořeněného rockovou přímočarostí, řízným zvukem saxofonu a chraplavým hlasem éterického Jiřího Dvořáka. Jejich nové album tak doslova „šlape“ od začátku až do konce.

K písni Klokotá také vznikl první videoklip kapely, který byl nedávno k vidění na obrazovkách televize Nova v rámci Noci filmových nadějí. Autor František Pavůček vsadil na animovanou podobu a nyní čeká na vyhodnocení soutěže začínajících filmařů.

Druhou kapelou večera pak bude pražský HIFI band, který propojením elektronické hudby s jazzem vytváří podobně tanečně výbušnou směs, jakou disponuje Sanitka. Akce tak slibuje opravdu dobrou zábavu. Koncert v Besedním domě v Podivíně začíná v osm hodin večer.

(rene)