V pokušení zahrát si na výherním automatu se může dostat každý bez ohledu na věk. Správně odhadnout, kdy je sázka hrou a kdy už rizikem, má pomoci mládeži projekt nazvaný Rubikon. V letošním školním roce odstartoval v Jihomoravském a také Plzeňském kraji.

Mezi dvaačtyřiceti přihlášenými jihomoravskými školami nechybí ani žáci z obou hustopečských základních škol a také tamního gymnázia. Konkurenty jim jim budou mimo jiné základní školy z Velkých Němčic, Nikolčic a Klobouk u Brna. Vzájemně změří sily již začátkem příštího roku v oblastním kole.

„Tento projekt zařadíme nejen do občanské výchovy, ale budou se na něm podílet rovněž učitelé řady dalších předmětů. Například českého jazyka, matematiky, výtvarné výchovy, tělocviku, pracovních činností nebo výchovy ke zdraví. Věříme, že společnými silami se nám podaří děti dobře připravit nejen do soutěže, ale hlavně pro život,“ vyjádřila přesvědčení vedoucí projektu na hustopečské základní škole Nádražní Zlata Heřmanová.

S Rubikonem se setká přes třicet tisíc školáků v celé republice. Soutěž si bere za cíl, upozornit je na to, jak snadno se mladí lidé dostávají k sázkám a do sázkového prostředí. Děti by měly prostřednictvím projektu pochopit zákony v praxi a naučit nejen samostatnému rozhodování, ale i schopnosti říci ne a odhadnout rizika sázení.

Autorka: Kateřina Kopová