Akce začne ve tři hodiny odpoledne v klubovně hustopečského centra volného času. „Sběratelé povypráví o svých počinech. Účastní se toho nejen členové klubu, ale i další lidé. Jeden ze sběratelů je například z Velkých Pavlovic. Zatím netuším, jestli přiveze mince nebo kaktusy, výběr je na něm. Další velký sběratel je zase z Velkých Němčic, ten nejspíš ukáže dvě sbírky. Jedna z nich by měla být díla Maxe Švabinského na známkách," říká Průdek.

Chybět by neměla ani žena, jejíž vášní jsou nástěnné kalendáře. Pořadatelé se rovněž nebrání recesi. Vědí proč. Neradi by totiž sklouzli do situace, kdy se akce změní v suché povídání pouze pro zasvěcené. „Nechceme dělat klasickou výstavu, protože by to na jeden den bylo zbytečně pracné a ani prostor k tomu není vyhovující," pokračuje předseda.

Představitelé klubu dříve výstavy pořádali, ve středu jde spíš o výjimečnou záležitost. V budoucnu si ale Průdek dokáže představit jejich častější opakování. „Většinou jdeme novými cestami, aby to nebylo jako dříve, kdy se členové věnovali shromažďování věcí pro muzeum. Dnes už fungujeme na více společenské úrovni, protože chceme, aby se zapojovalo co nejvíce lidí," doplňuje Průdek.

Členem klubu je od roku 2003, posledních devět let působí ve funkci předsedy. Nejvíce ho baví pořádání zájezdů. Radost mu rovněž dělá, když na vzdělávací přednášky dostane mladé lidi. „Je to vzpruha, protože jakmile přednáší jen ti, co se některému z témat věnují celý život, jde většinou o někoho staršího. Ten má pak třeba problém s hlasitým projevem a nepoužívá žádné moderní metody k prezentaci. Přece jen, když zapojíte zvuk a obraz, je to hned o něčem jiném," nechal se slyšet Průdek.

O zpestření se snaží také při zájezdech. Odmítá, aby byly pouze o historii. Prostor dostávají i technické a přírodovědné zajímavosti. V blízké době by Průdek rád vyřešil svízel se stísněnými prostory. Počet členů se totiž rozrostl na 140 a stávající klubovna je jim malá.