Věřila jste, že to vyjde?
Věřila jsem TOP 09. Na jižní Moravě jsem předpovídala zisk 15,7 procenta hlasů, nakonec jsme měli 15,3 procenta. Skoro to vyšlo.

Vy jste ale jako trojka prošla až jako poslední, čtvrtá v pořadí…
Ano, jeden kandidát mě přeskočil. Když jsme se dívali na výsledky, zjistili jsme, že lidé kroužkovali hlavně kandidáty s větším množstvím titulů. To byl zřejmý trend. I já jsem ale měla hodně preferenčních hlasů, přes čtyři tisíce. Chyběly mně tři desetiny procenta, abych taky někoho přeskočila.

Vzdáte se po zvolení funkce ředitelky regionálního sdružení ČSTV?
Ano, nelze sedět na dvou židlích současně. Kroky ke změnám musím udělat už v nejbližších dnech či týdnech, za pochodu. Kdo mě nahradí, to je zatím otevřená záležitost. Největší předpoklady i profesní znalosti má, myslím si, kolegyně, která mě nyní zastupuje – ekonomka Magdalena Sedláková.

Také studujete práva, nebo ne?
Ano, studuji při práci. Dá se to zvládat, i když přiznávám, že ve zkouškovém období je ta zátěž větší. Ale nepředpokládám, že bych studium přerušila, nerada bych.

Kde a s kým jste úspěch slavila?
Nejprve v soukromí, pak jsem vyrazila za kamarády z TOPu do Brna. Slavili jsme v Domě pánů z Lipé. Bylo co. To víte, že jsem si dala i skleničku šampaňského.

Jak velkou změnu přestupem do velké politiky čekáte?
Bude to něco úplně jiného, i když ne ve všem. I při mé nynější práci například trávím hodně času v Praze. Uvidíme.