V blízkosti břeclavského zámku nebude stát hobby market, ale velké obchodní centrum. Je o tom přesvědčená Zuzana Candigliota z občanského sdružení Zelené Podluží, která odkazuje na záměry společnosti Stop Shop, Ta po celé České republice staví řetězce specializovaných obchodních center. Projektový vedoucí firmy však jakékoliv plány vyvrací, obchodní zónu už totiž postavili na okraji města.

„Se stavbou velkého prodejního komplexu pod zámkem už očividně počítají developeři. Ti na stránkách s trošku absurdním názvem Stop Shop už připravují prodej zboží na této ploše se stejně absurdním sloganem ‚s námi se Vám žije lépe‘,“ upozornila Candigliota. Podle jejích slov se firma zcela evidentně vždycky zabývá komplexem obchodů. Což vyplývá právě z jejich internetových stránek.

S tím ale vedoucí projektů firmy nesouhlasí. „Nemáme v plánu stavět pod břeclavským zámkem. Společnosti Immoeast patří Stop Shop stojící u tamního Tesca. Internetové stránky jsou staré a budou se vypínat. Už jsme stavěli na druhé straně města, tím pádem už tento záměr z naší strany padá,“ objasnil Marek Malý.

Candigliota tomu však příliš nevěří. „To je právě otázka, jestli jsou ty stránky staré. Jsou někdy ze začátku tohoto roku a mají tam i přesně nafocenou danou louku. Takže tomu nevěřím. Oni lžou neustále,“ dodala.

„Teoreticky se dá v tomto prostoru postavit cokoliv. Nejde zaručit, že tam bude přesně ten daný sortiment. Mě by vůbec nepřekvapilo, kdyby v místech kromě hobby marketu byl i další obchod, kde by si lidé kupovali třeba rohlíky. Většinou to tak bývá. Prostory jsou ale dané, takže si nemyslím, že by tam vyrostlo ještě něco navíc,“ sdělil tajemník břeclavské radnice Dalibor Neděla s tím, že jeho osobní názor je takový, že společnost Qinn Invest, původní investor, stavět nakonec na Panské louce nebude.

Právě možnosti, že by u zámku vyrostlo další velké centrum, se obává i Rada Místního sdružení ODS Břeclav. „Naplňují se obavy, na které jsme dříve důrazně upozorňovali. A to, že se v centru města nejedná o výstavbu hobby marketu. Z webových stránek www.stop-shop.cz je jasné, že se zde připravuje stavba dalšího velkého nákupního centra, jehož hlavní součástí bude supermarket typu Kaufland. Taková výstavba negativně ovlivní budoucnost rozvoje našeho města, a proto je třeba ji co nejdříve zastavit,“ píše se v jejich tiskové zprávě.

Candigliota zároveň připomněla, že podle jejích informací na louce nikdy hobby market stát neměl. „Už v minulosti z projektu, který předložila společnost Qinn Invest k posouzení vlivu na životní prostředí, jasně vyplývalo, že to nebude hobby market. Stačilo porovnat projekt s jinými hobby markety,“ vysvětlila Candigliota.

Plánovaná otevírací doba by byla totiž ojedinělá v České republice a problém by nastal i s odpady. „Počítali s tím, že se každý den budou vyvážet živočišné zbytky. Což jinde není,“ řekla. „Projekt je v naší firmě zastavený,“ vyvrátil jakékoliv plány jednatel společnosti Qinn Invest Jaroslav Holan.