Malý sál zaplnilo několik desítek tamních občanů. A z počátku to vypadalo, že hlavně příznivců této strany.

Sobotka přijel do Podivína na besedu s občany i se svými kolegy z regionu. Začátek debaty se nesl spíše ve výpočtu toho, co udělala minulá vláda špatně a co by ta budoucí, vzešlá z ČSSD, udělala jinak.

Následoval potlesk. Hned vzápětí přišla řada otázek od tamních podnikatelů, kteří se zajímali především o podporu zaměstnanosti, ale i sociální politiku.

„Jak chcete řešit například romskou otázku?“ ptal se jeden z nich.

„Nemůžeme rozlišovat lidi podle barvy pleti, musíme dát všem stejné podmínky. Jsou lidé, kteří mají tendenci sociální systém zneužívat, a pak jsou ti, kteří se do sociální pasti dostanou nezaviněným způsobem,“ domníval Sobotka.

Dlouhá rozprava byla i na téma zaměstnanosti na Břeclavsku. Do ní se zapojili i poslanec Jiří Petrů nebo senátor Jan Hajda. Sobotka vidí východisko například v podpoře jednotlivých mikroregionů za přispění dotací z Evropské unie.

Další smršť otázek se týkala podpory podnikatelů. Velkou nevoli a úšklebky v sále pak vyvolal názor Radka Menšíka, který prohlásil, že by bohatí lidé měli být ještě bohatší. Protože právě oni odvádějí více peněz a zaměstnávají občany státu.

„Nejvíce peněz jde od těch, co sedí tady v sále. Oni nakupují, kouří cigarety, dají si pivo. Lidé také bohatli za osmileté vlády ČSSD, kdy byl ekonomický růst,“ strhl pozornost zpět Sobotka.

A to nebyla jediná pichlavá připomínka od dotyčného muže. Jak se později ukázalo, člena ODS. „Nepotřeboval jsem znát názory strany. Podle mého jsou to lži, které se snaží lidem předkládat. Přišel jsem proto, abych Podivínským otevřel oči. Vím, že u řady z nich to neuspělo,“ vysvětlil na závěr důvod své návštěvy Radek Menšík s tím, že ani nechtěl pokládat otázky, ale spíš říct svůj názor.