Ve čtvrtek došlapal známý jezdec na obřím historickém kole nejdřív na Hodonínsko. „ Je to neskutečné v jak velkém počtu nás Jihomoravané přivítali. V pelotonu jede na sto čtyřicet lidí, na trase čekají další a přidávají se k nám,“ neskrýval nadšení Veselý. Přivítání s občerstvením čekalo cyklisty nejdřív v Kyjově pak i ve Veselí nad Moravou. Jedou dál.

Účastníci desátého ročníku veřejné cyklotour vyjeli před týdnem z Aše, jih Moravy budou brázdit tři dny. V pátek projedou Břeclavskem a v sobotu jízdu zakončí ve Znojmě. Právě tam se uskuteční dobročinná dražba zvonu od uměleckého zvonaře Jana Šedy. A současně pořadatelé ukončí elektronickou dražbu druhého zvonu, která běží na webu nadace. „Zdobí je podpisy významných osobností tour. Je mezi nimi například doktor Pavel Pafko, či Jan Pirk,“ upozornil Petr Veselý.

Jízdou napříč republikou získávají šlapající dobrodinci peníze pro onkologicky nemocné děti. „Věnujeme je na zajištění lepšího prostředí pro léčbu i doléčení onkologicky nemocných dětí,“ poznamenal zástupce nadace.

Myšlenka spojit sport s dobročinností se líbí i cyklistovi Lukáši Plachému z Kyjova „Myslím, že díky Josefu Zimovčákovi má charita větší efekt. Letos jsem se nestihl přidat, ale jeho jízdu na obřím velocipedu obdivuji. Musí být kumšt se na něm udržet,“ směje se cyklista.