Patří mezi ně například mikulovský starosta Rostislav Koštial. Obavy z překonání internetového zabezpečení nemá. Zároveň ale tvrdí, že v pozici veřejně známé osoby je nutné s něčím podobným počítat. „Hesla si měním, byť nejde o nic extra sofistikovaného. Ke zneužití může dojít vždy. Že bude chtít někdo využít moji stránku tak, že se mě pokusí poškodit nebo zostudit, musím stejně jako další lidé, kteří někde veřejně působí, snést," říkal Koštial.

S útokem, jaký zažila třeba žena z Hustopečí, kdy se někdo na Facebooku vydával jejím jménem, představitel mikulovské radnice zkušenost nemá. Přesto tvrdí: „Nejsem naivní, abych si myslel, že se mi to nemůže stát. Nicméně každý, kdo mě zná, ví, jak se chovám a co na internetu píšu. Účinná obrana proti tomu ale není. Když odborníci nedokáží ochránit mailovou schránku premiéra Sobotky, nedělám si iluze. Ve srovnání s ním nejsem tak zajímavý, což mě 
v tomto směru spíš chrání," je přesvědčený Koštial. Aktivní jsou na sociálních sítích také další politici. Je mezi nimi starostka Hustopečí Hana Potměšilová, místostarostové Břeclavi Milan Vojta s Jaroslavem Válkou, čelní představitel Valtic Pavel Trojan či starosta Tvrdonic Zdeněk Tesařík.

Zřejmě nejznámější útok zažil v poslední době Koštialem zmíněný premiér Bohuslav Sobotka. Hackeři se dostali do jeho mailu a poté zveřejnili soukromé i pracovní zprávy. Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) v pátek sdělil, že schránka neobsahovala žádné utajované informace. Hackeři tvrdili, že zveřejněné printscreeny mailů tajné informace obsahují. Už dříve na web umístili prohlášení, v němž uvedli, že nefalšovali ani nepřepisovali údaje z e-mailů. NBÚ to odmítl komentovat.