Čestný titul Lady Pro převzala před měsícem ve Španělském sále Pražského hradu společně s osobnostmi, jakými jsou například bývalá senátorka Libuše Benešová, herečka Jiřina Bohdalová nebo nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká.

Společnost Comenius uvádí, že titul náleží ženám, které ve své profesionální, politické, sportovní, umělecké nebo jiné životní kariéře dosáhly mimořádných úspěchů. A přitom si při své náročné každodenní pracovní činnosti dokázaly zachovat to, co je na nich nejcennější – jejich ženství.

„Ocenění si vážím, ale abych pravdu řekla, nepřipadala jsem si při přebírání ceny moc ve své kůži. Obyčejná kolchoznice mezi takovými celebritami,” skromně srovnává Jitka Sedláčková, která je mezi mužskými kolegy vinařského oboru výjimkou.

„Vinařství bylo od mládí mým velkým koníčkem a je stále. Jen mi tu radost teď trošku kazí rozsáhlá administrativa a neustálý boj o peníze,” přiznává žena, která ve svém oboru patří mezi uznávané odborníky.

Kolegové jí často říkají: Na to, že vyrábíte víno takřka na koleně, je perfektní. Nejlepším důkazem je, že víno ze Zvos Hustopeče dnes nabízí řada prestižních hotelů. „Potřebovali bychom dobrého obchodníka, který by uvedl naše víno i do obchodní sítě,” přeje si.

Dagmar Humpolíková