Podle tamního starosty Rudolfa Pelána je však všechno v pořádku. Žádná vyhláška upravující pravidla pro přidělování obecních bytů totiž v obci neexistuje.

„Že jsme byt přidělili Valtičance, je i není pravda. Žena totiž ze Sedlece pochází. S manželem a dvěma dětmi však kdysi neměli jinou možnost, než odejít bydlet do nájmu do sousedních Valtic,“ vysvětlil Pelán s tím, že při projednávání se zastupitelstvo rozhodlo vyjít vstříc právě rodině s malými dětmi, která neměla kam jít.

„Probírali jsme se zhruba devíti žádostmi. Některé byly ještě z roku 1999. Jiní zájemci byli zase bezdětní. Upřednostnili jsme však nakonec tuto ženu s manželem a dvěma dětmi,“ zdůvodnil výběr starosta Pelán.

Ten se také snažil vyvrátit veškeré pochybnosti namířené vůči rozhodnutí obecního zastupitelstva. „Není pravda, že bychom o rodině nic nevěděli. Paní se s dětmi podílí na kulturním a společenském dění v obci, zúčastňuje se různých akcí. Bohužel se však vždycky mezi lidmi najde někdo, kdo bude nespokojený. Je to pochopitelné, když bylo hned devět žádostí,“ myslí si Pelán.