Slova se jako první ujímá moderátor. Snaží se přihlížející trochu rozproudit, aby dávali pozor na to, co se jim chystají říct hlavní účastníci besedy. „Jsem docela zvědavá, co se dneska dozvíme. Na přednáškách s podobnou tematikou už jsem párkrát byla, ale pokaždé je to pojaté jinak. Těžko říct, co si z toho kdo odnese. Každopádně si myslím, že je dobře, že se takové akce pořádají," říká jedna z břeclavských studentek Karolína Svobodová.

Mezi přednášejícími je na pódiu krajský kriminalista Michal Hanuška, Jan Hauk 
z odboru sociálních věcí krajského úřadu, ředitel A Klubu Martin Klíč, policejní psycholožka Šárka Bartoňková 
a v neposlední řadě břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová. „Projekt představujeme v Břeclavi poprvé. Pravidelně se pořádá například na Blanensku či Vyškovsku. Je zaměřený na studenty prvních ročníků," uvádí Haraštová.

A následně doplnila. „Právě toto období je pro mnohé 
z nich přelomové a kritické, kdy ze známého prostředí přicházejí do cizího a mezi nové spolužáky. Často naváží riziková přátelství a dochází k setkávání s legálními i nelegálními drogami. V projektu Nedej drogám šanci přinášíme ucelený pohled na celou problematiku."

Martin Klíč si přebírá mikrofon a vysvětluje, co všechno se dá za drogu považovat. 
„V A Klubu se zabýváme především pomocí lidem se závislostí na návykových látkách legálních, tedy na alkoholu či hazardních hrách. Děláme průzkumy i na školách a výsledky jasně ukazují, že mezi žáky je nejčastěji užívanou drogou alkohol, pak cigarety 
a marihuana," zmiňuje Klíč 
a získává si postupně pozornost velké většiny posluchačů v břeclavském kinosále.

Jejich zájem se zvyšuje ve chvíli, kdy Jan Hauk z odboru sociálních věcí mluví o konkrétních případech, kdy se setkal s drogově závislými. Při zmínce, že jeden z nich byl žákem sedmé třídy základní školy, se objevují na tvářích lidí v sále nevěřícné výrazy.

V závěru mají studenti možnost prohlédnout si i některé fotky z událostí, se kterými se policisté setkali. Mohou také hovořit s lidmi, kteří propadli závislosti a zvládli následnou léčbu. Ve ztichlém sále zajímají jejich příběhy všechny.