Pane místopředsedo Strany zelených-JmK Andere, přečetl jsem si v diskusi na webových stránkách Břeclavského deníku Vámi prezentované názory k mojí osobě ke článkům, které považujete za problémové a mluvíte tam o budování nějaké mojí politické kariéry a cosi o pohrobcích Sládkových republikánů.

Ve svých 56-ti letech mi není zapotřebí si budovat politickou kariéru, na rozdíl asi od Vás. Nikdy mi nebylo zapotřebí lézt nikomu do rectus análus a už vůbec nejsem zvyklý, aby se mnou kdokoliv, řečeno obrazně mlátil o zem něčím, co je mi podsouváno, třeba oním rasismem. A už vůbec si na to zvykat nehodlám.

Do Strany zelených jsem vstoupil proto, že tato strana zatím nejvíce negativně ovlivňuje život lidí v Břeclavi a na jejím bývalém okrese, ať už svou koncentrací nepřizpůsobivých, bez doposud jakéhokoliv efektu řešení zelených ministrů Stehlíkové a Kocába, či realizací kroků svévole ochránců přírody.

Nedávná návštěva ministra Kocába v Brně a jeho dárek v podobě jednoho kusu kytary v ceně 5.000,- Kč občanovi bydlícímu na Cejlu jej šlechtí a cítím hrdost nad naším panem ministrem z důvodu, že je prvním ministrem, kterého znám, který dal někomu něco zadarmo, tj. ze svého. Zapomněl se však pan ministr Kocáb zeptat se mně, daňového poplatníka, co říkám na to, že podobné občance na Cejlu, která dluží městu 300.000,- Kč na nájmu, že se přimluví. Nevím u koho a nevím za co. V doprovodném štrůdlu Zelených za ním jste figuroval i Vy a budu rád, když mi onu přímluvu vysvětlíte.

A neházejte mně pane Ander do jednoho pytle se Sládkovými republikány. To dělají většinou lidé, kterým došly argumenty a používají Sládka a rasismus. Mně není zapotřebí se podílet na této myšlenkové ostudě a urážce těch, kteří pracují, neboť na rozdíl od Vás mám vystudovaných 5 let VŠ a nevěřím tomu, že než jste se stal před 2 roky náměstkem primátora Brna, kde brněnská Strana zelených získala v komunálních volbách 12% hlasů, že jste jezdil na nádraží s „ještěrkou“ a vozil balíky z pošty do vagónů ČD-pošta. V tomto případě pokud by to byla skutečnost, bych se nedivil, že podobný člověk /ale to jistě nebude Váš případ, lidé pomlouvají/, by svoji politickou kariéru musel budovat jen odkýváním všeho, co řekne můj kolega ve slušném chování pan Bursík. Ale nevěřím, že toto by byl Váš případ. Nevím, jak Vy pane místopředsedo Andere komentujete situaci, kdy se Vám v parku podaří šlápnout do hnědé hromádky, ale já a je jedno zda Otto Vaďura, či předseda Strany zelených, vždy šlápnu jen do hovna, na rozdíl od Vás, jehož funkce místopředsedy Strany zelených kraje a náměstka primátora Brna mu nedovolí nic jiného, jak šlápnout do stolice.

V případě, že ÚRK rozhodne o mém vyloučení, budu respektovat návrh inteligentních členů SZ-ZO Břeclav, abychom založili hnutí „Břeclavští zelení“ a do voleb šli samostatně nejen ve městě Břeclav, ale i celé ČR. To však nechci. Na svoje případné vyloučení ÚRK budu však reagovat odvoláním se k soudu, neboť rasistou nejsem, Stranu zelených dle odezvy z okolí popularizuji a stanovy respektuji.

V případě, že budu muset Stranu zelených opustit, náš program Břeclavských zelených bude vycházet z následujícího:

1. Žádné kvótování na kandidátky /muž,žena,muž,žena…/, pouze schopní lidé a nám bude jedno, zda Parlament ČR bude tvořen třeba 200 ženami, za které se nebudeme muset stydět, na rozdíl od těch, co tam sedí nyní.

2. Všichni nepřizpůsobiví a neplatiči budou do měsíce přizpůsobiví a své dluhy budou splácet dle splátkového kalendáře. 74 roků po válce byl a je dostatečný čas se přizpůsobit.

S veškerou úctou Ing. Otto Vaďura
Břeclav 24.2.2009

(redakčně neupraveno)

Zelení se distancují od výroků Otto Vaďury.