Senátní volby: zaregistrovali se čtyři kandidáti z devíti
Břeclav - Do podzimních senátních voleb na Břeclavsku se doposud řádně zaregistrovali první čtyři kandidáti. „Přihlášku už podali Miroslav Volařík za Konzervativní stranu, Pavel Procházka za ODS, nezávislá kandidátka Eva Klimovičová a Luděk Mikulecký za TOP 09," sdělila v pátek referentka břeclavské radnice Eliška Windová.
Volby. Ilustrační fotografie.
|
Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík
Klimovičová, která je mezi uchazeči o senátorské křeslo jedinou ženou, doložila svoji kandidaturu 1165 podpisy. „S pomocí přátel jsem je sesbírala za čtrnáct dnů," uvedla.
Ostatní kandidáti se musí zaregistrovat nejpozději do úterních čtyř hodin odpoledne. Do bitvy o Senát se ještě chystají současný senátor Jan Hajda (ČSSD), Zdeněk Tesařík (KSČM), Zbyněk Chlumecký (Evropští demokraté), Radim Uzel (Zemanovci) a Richard Zemánek (KDU-ČSL).