Výuka, které se zúčastnily desítky lidí, měla u důchodců za cíl zvýšit schopnost obrany a rozeznat pokusy zlodějů či podvodníků. „Tento ročník jsme pojali jako nultý. Vůbec jsme nevěděli, kolik lidí se nám podaří oslovit. Překvapilo nás množství přihlášek, stejně tak jako počet účastníků," říkal zástupce velitele břeclavských strážníků Zdeněk Novák.

Účast byla vysoká. Přihlášených bylo 58, pravidelně chodilo chodilo 45 až 50 lidí. Akademie byla zaměřená zejména na osaměle žijící penzisty. Přestože byly kurzy připravené pro starší, zájem projevili i ti, co jsou stále v produktivním věku. „Přihlásili se i pětatřicetiletí či pětačtyřicetiletí lidé," doplnil Novák.

Na předání osvědčení čekali úspěšní absolventi akademie i více než půl hodiny . Nezoufali. V hloučcích hodnotili získané zkušenosti a zážitky z kurzu. „Bylo to úplně perfektní. Přednášky byly na vysoké úrovni, vedli je fundovaní přednášející. Dostávali jsme i písemné materiály ke každé přednášce. Pokud bude podobný program fungovat někdy v budoucnu, určitě se jej zúčastním," chválila například důchodkyně Jana Horníková.

ROMAN DOLEJSKÝ