Prohlídka domu je možná od 12 do 17 hodin.Do nového domova s pečovatelskou službou se nastěhují vybraní senioři, kteří uspěli vLanžhotě sžádostí o umístění. Obec zdůvodu velké poptávky dala přednost místním potřebným občanům, kterým zajistí péči pracovníci břeclavské charity.

Dům má celkem čtyřiadvacet bezbariérových bytů a sestává ze dvou budov propojených vzájemně krčkem. Chodba končí vhlavní budově u schodiště, kde je umístěna plošina. Odtud se mohou dostat nemohoucí důchodci do požadovaného patra. Hned u hlavního vchodu do domu je umístěný výtah. Projektanti mysleli také na odpočinkovou zónu, a to vpodobě prostorného atria se zelení a vysokým stromem uprostřed.

Dům spečovatelskou službou je vLanžhotě už léta přetřásanou otázkou. Představitelé města uvažovali o vybudování takového zařízení už před několika lety. Sžádostí o poskytnutí dotace ze státní kasy však poprvé na ministerstvu pro místní rozvoj neuspěli. Úspěch slavili až na druhý pokus, kdy stát uvolnil z rozpočtu 19,2 milionu korun, což jsou asi dvě třetiny celkových nákladů.