Nyní dokonce přispěla šestnácti tisíci korunami z vlastní kapsy. „Dělala jsem práci pro Vinařský fond. Nechtěla jsem za ni původně peníze, ale jinak to nešlo, a tak jsem se rozhodla věnovat je na charitativní účel. A kam jinam, když máme Sabinku," říká Hrabálková.

Vybralo se už přes dvě stě padesát tisíc korun. „Sabča z toho byla dvakrát v lázních, což jí hodně pomohlo. Před rokem se takřka nepostavila na nohy. Dá se říci, že jenom lezla nebo stála, ale museli jsme ji hodně držet. Teď už chodí, když ji někdo drží za ruce. Také se rozmluvila," popisuje pokroky Hrabálková, která je s rodinou v kontaktu.

O jiné podpoře zatím ona ani vinařství neuvažují. „Je lepší dělat jednu věc pořádně. Když se o tom bude hodně mluvit, vybere se i více peněz," má jasno marketingová ředitelka vinařství. Potvrzuje to i sobotní předávání šeků při Putování za mladým vínem, po němž se začali někteří hlásit o číslo účtu.

Hrabálková si lidí, kteří podporují podobné projekty, velmi váží. „I když je možná trochu špatné, že takoví lidé musí být a že se o takto postižené děti nedokáže postarat stát," uvažuje.