„Břeclavští policisté neřešili ve spolupráci s městskými strážníky nic vážného. Většinou se jednalo o běžné potyčky, fyzické napadání, drobné rušení nočního klidu a nevhodné házení petard,“ popsal operační důstojník břeclavské státní policie Rudolf Rástočný.

Černou tečkou v policejních záznamech ze silvestrovské noci byla krádež a poškozování cizí věci. „Neznámý pachatel se vloupal do objektu Českých drah, kde ze skladu odcizil dvě cívky s měděnými kabely. Způsobená škoda je asi šest set tisíc korun, protože se jednalo o válce, na nichž bylo tisíc a dvě stě padesát metrů kabelů,“ sdělil Rástočný.

Ve Velkých Němčicích zase někdo při bujarých oslavách rozbil skleněnou výplň vchodů a oken v budově Sokola Velké Němčice. Způsobená škoda dosáhla zhruba dvanácti a půl tisíce korun.

Dopravní policii zaměstnal poslední den v roce ještě řidič, který narazil do mostku a málem sjel s favoritem do řeky. „Nehoda se stala na křižovatce ulic Sovadinova a Lidická. Řidič, který byl zřejmě opilý, utrpěl lehčí zranění,“ doplnil Rástočný.

Břeclavská pohotovost fungovala na Silvestra pouze od sedmnácti do jednadvaceti hodin. Opilí a potlučení lidé si tam našli cestu i další den ráno. Lékaři ošetřili jednu drobnou popáleninu od petardy.