„Veškerá technika, kterou máme k dispozici, je v terénu,“ informoval krátce po páté hodině odpolední vedoucí břeclavského střediska Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Ladislav Hádlík.

Silničáři nasadili na Břeclavsku do akce všech sedmnáct sypačů. S bojem proti bílé záplavě začínali na silnicích prvních tříd. „Postupně sypeme všechno. Je to takový jemný sníh, zase tolik ho nepřibývá,“ snažil se Hádlík hledat pozitiva.

Podle něj jsou silničáři připraveni i na variantu, že by sněžilo celou noc. „Silnice jsou předsolené, mělo by to být dobré. Jenom škoda, že je velký mráz a malý provoz, takže se nový sníh nestihne na většině silnic rozjezdit,“ podotkl šéf břeclavských silničářů.

Dopravní policisté byli v sobotu do půl šesté kupodivu bez práce. „Doteď nemáme nahlášenou žádnou nehodu. Nějaké ťukance určitě jsou, ale budou to jen malé škody, plechařina, kterou si řidiči vyřeší sami mezi sebou. K žádné velké bouračce jsme zatím naštěstí vyjíždět nemuseli,“ potvrdil vedoucí břeclavského dopravního inspektorátu Jiří Mach.

„Je dobře, že je sobota, takže není zdaleka tak hustý provoz s náklaďáky. Navíc řidiči už si od středy na sníh stačili zvyknout, vnímají, že je potřeba jet pomalu. První sníh by byl horší,“ zamýšlel se Mach, který se spíše obával sobotní noci a řidičů posilněných alkoholem.