Obnovu úseku od kruhového objezdu až k čerpací stanici MOL, tedy po křížení silnic první třídy 52 ve ve směru na Vídeň a 40, která svádí dopravu na Sedlec, Valtice a Břeclav, však mají silničáři v plánu dokončit ještě letos.

„Mrzí nás to, ale z kapacitních důvodů nejsme schopní začít. Těžkou techniku a stroje nyní potřebujeme ve Vranovské Vsi. Vzhledem k tomu, jak je úsek na Vídeň extrémně frekventovaný, si nemůžeme dovolit jej uzavřít a byť třeba jen na dva dny zde nepracovat,“ zdůvodnila pro Deník Rovnost mluvčí silničářů Lucie Trubelíková.

Překvapení byli z posunutí uzavírky také řidiči a vedení Mikulova. „Od rána jsme zjišťovali, co se vlastně děje. Nechali jsme posílit hlídky strážníků u škol kvůli zvýšenému provozu ve městě a byli jsme ve střehu,“ zareagoval mikulovský starosta Rostislav Koštial.

O náhradním termínu zahájení oprav budou silničáři řidiče včas informovat. „Mohu ubezpečit, že to bude co nejdříve,“ poznamenala mluvčí.

Pondělkem počínaje oproti tomu dělníci zahájili zmiňované opravy povrchu silnice první třídy číslo 38 ve Vranovské Vsi. „Komunikace je uzavřena ve směru na Jihlavu, projedete kyvadlově v opačném směru. Provoz řídí semafory. Omezení potrvá do 3. října,“ řekla Trubelíková.