„Je to až podezřelé, že minulé dvě zimy byly tak slabé. Letos tak předpokládáme, že bude silnější. Nicméně jsme plně připraveni, máme nachystaný materiál pro zimní údržbu,“ nechal se slyšet vedoucí břeclavské oblasti Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Ladislav Hádlík.

Silničáři mají ale jasno. Peníze, které případně letošní zimu ušetří, chtějí vložit do opravy a silnic, případně na jejich kompletní rekonstrukce. Podobně jako v minulosti.  

„Díky minulým příznivým letům jsme ušetřili peníze. Navíc řadu věcí chystáme, například dodělat okružní křižovatku v Hustopečích u Agrotecu, křižovatku ve směru na horní Bojanovice, v Kobylí se zase bude dělat v příštím roce nová vozovka,“ vypočítával Hádlík.

Řidiči na Břeclavsku mají oproti jiným regionům výhodu. Na žádném úseku je totiž nebude varovat nová značka Zimní výbava, o které rozhodlo v říjnu ministerstvo dopravy. Nemusí tak mít povinně zimní pneumatiky.

„Ta značka je do jisté míry nesmyslná. Je podle mě pozitivní, že jsme se s policií neuchýlili k tomu, abychom ji někde umístili,“ dodal vedoucí břeclavské oblasti Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje.