„Hlavně v pátek večer a v noci jsme se nezastavili. Většinu techniky jsme měli v terénu včetně několika desítek radlic. S odklízením sněhu pokračujeme i v sobotu, teď například máme tři sypače na Hustopečsku,“ uvedl před sobotním polednem vedoucí břeclavského střediska Správy a údržby silnic Ladislav Hádlík

V pátek večer řešili silničáři největší problémy se sjízdností silnic hlavně na Pálavě v okolí Klentnice. „Poměrně silné sněžení ještě umocňoval vítr, který sfukoval sníh zpátky na silnice. Na Pálavě nám to komplikovalo situaci, trochu se to tam zasukovalo,“ přiznal Hádlík.

Silničáři podle jeho slov dělají vše, co je v lidských silách. „Projíždíme všechny silnice, ale řidiči musejí být trpěliví a přizpůsobit rychlost jízdy stavu vozovky. Sobotní provoz je menší, což nám nepomáhá v tom směru, že by sníh auta rozjezdila. Na druhou stranu je to klidnější, takže nehrozí takové nebezpečí nehod,“ hodnotil šéf břeclavských silničářů.

V pátek ani v sobotu dopoledne přesto policisté na Břeclavsku nemuseli řešit žádné větší problémy v dopravě„Všechny silnice jsou průjezdné,“ potvrdila před polednem břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová. V noci na sobotu zasahovali strážci zákona u celkem pěti dopravních nehod, ovšem na vině nebyl kupodivu sníh, ale zejména alkohol.