„Sypali a solili jsme až do rána, takže silnice všech tříd jsou sjízdné bez problémů. Na některých úsecích jsou ještě zbytky mokrého sněhu, ty ale ošetřujeme pískem. Dočišťujeme taky křižovatky, aby nevznikaly zmrazky. Vozy rovněž uklízejí lokální oblasti na Kloboucku a Hustopečsku," sdělil v úterý dopoledne vedoucí provozního úseku břeclavského střediska Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Jaroslav Dostál.

Za pravdu dal silničářům i dvaatřicetiletý Dušan Hanuš z Břeclavi, který v úterý cestoval autem do Brna. „Silnice byly sjízdné bez problémů, klasicky mokré od tajícího sněhu. Jel jsem od cukrovaru a pak na dálnici. Vyjel jsem dopoledne a večer se vrátil. Teplota sice o něco klesla, ale žádné problémy jsem neměl ani večer. A to ani v bočních uličkách," svěřil se.

Jak doplnil, je radši za tání bez soli. „Sůl rozežírá auto, takže mi vyhovuje, když sníh taje díky teplotě," usmíval se.

Od pondělního rána silničáři najeli víc než tisíc kilometrů. Proti sněhu bojovali s více než dvě stě šedesáti tunami písku, sto čtyřiceti tunami soli a osmi tisíci litry solanky.