„Vypadá to už dobře. Všechen sníh máme odhrnutý, většina silnic prvních a druhých tříd je mokrá. Tam, kde nesmíme sypat solí, zůstává trochu sněhu na vozovce. Sjízdné jsou však všechny cesty, omezení hlášená nemáme,“ popsal aktuální situaci vedoucí břeclavské správy a údržby silnic Ladislav Hádlík.

A s dobrou zprávou přišel i přednosta Provozního úseku Břeclav Rudolf Tuček. „Situace na železnici je už klidná. Vlaky mají na Břeclavsku jen pár minut zpoždění,“ uvedl.

Včera odpoledne si ale řidiči i cestující, kteří jeli z práce či školy vlakem a autobusem, užili své. Řada spojů měla velká zpoždění a některé nevyjely vůbec. Lidé mířící z České republiky do Rakouska přes bývalý hraniční přechod v Mikulově si vystáli dlouhé kolony. Rakouská policie totiž silnici uzavřela a dál pouštěla jen kamiony s řetězy. Kdo je neměl, musel počkat na odstavném parkovišti. „Po čtvrté hodině už policisté silnici otevřeli, ale s tím, že tam pustí jen kamiony s řetězy. Ostatní musí počkat na odstavných parkovištích.. Ne každý je totiž už má,“ uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

I zdánlivě lehké kopce vyjížděla auta s velkými obtížemi. Problémy nastaly například při výjezdu z Valtic, kde se zasekla na kluzkém povrchu osobní i nákladní auta. Pár desítek minut si v koloně postáli i řidiči na dálnici D2 u Podivína, kde navečer havaroval kamion.