Podobně to vypadalo také v dalších městech a obcích břeclavského regionu. „Sněžení už ustalo a podle radaru by zatím začít nemělo. Vše jsme zvládli v pořádku, alespoň se tedy nikdo s žádným problémem neozval. Na silnice vyjelo všech šestnáct strojů. Více foukala v místech u Vrbice nebo na Pálavě. Nejde ale o nic vážného, napadaly asi tři centimetry," hodnotil sněhovou nadílku vedoucí Správy a údržby silnic na Břeclavsku Ladislav Hádlík.

Po nočním sněžení zůstal na jihomoravských dálnicích a silnicích první třídy rozbředlý sníh. Na silnicích nižších tříd je vrstva ujetého sněhu krytá posypem, případně silničáři odklidili sníh pluhováním. Všechny silnice jsou s opatrností sjízdné, vyplývá z informací jihomoravských silničářů.

V kraji stále doznívají na mnoha místech sněhové přeháňky, které snižují viditelnost. Teplota se pohybuje mezi minus třemi a minus sedmi stupni. Vítr je jenom slabý a tvorbu sněhových jazyků zatím silničáři nehlásí.

Na jižní Moravě jde letos o první větší příděl sněhu. Na začátku prosince však silničáře potrápila především v Brně a v okolí silná námraza. Kvůli popadaným stromům byla řada silnic zavřená.