Vedení obcí už po opravě volalo řadu let, až letos však potřebné peníze přislíbil jak Jihomoravský kraj, tak i Regionální operační program Jihovýchod.

„Zatím nevíme, kdy přesně s opravami začneme. Ale předpokládáme, že to bude ještě v letošním roce. Musí teprve zahájit výběrové řízení na zhotovitele stavby,“ přišel s dobrou zprávou vedoucí břeclavského střediska Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Ladislav Hádlík.

Jak dodal, silnice už opravu skutečně potřebuje. A dočká se úplně nových povrchů. „Nejhorší úsek je mezi Kosticemi a Tvrdonicemi. Nemusíme se už zabývat cestou v Týnci, protože tam se oprava konala asi před šesti lety, kdy se dával nový povrch po rekonstrukci kanalizace,“ vysvětlil.

„Doufám, že s opravami letos už opravdu začnou. Že jsem rád, je asi hodně slabé slovo, protože jsme už před několika lety posílali na kraj dopis s žádostí o opravu silnice. Je to totiž takový obchvat Břeclavi pro kamiony, které jedou do průmyslových zón,“ měl z informace radost tvrdonický starosta Zdeněk Tesařík.

Podle něj si už i lidé v obci na nepříznivý stav silnice často stěžují a určitě se i rádi smíří s tím, že po nějakou dobu bude nutné vždy část cesty v obci uzavřít.

Starostka Moravské Nové Vsi Jana Krutáková se však trochu obává toho, že ještě není přesně stanovený termín zahájení. „Je to pro nás ale docela důležité, protože kolem cesty máme vinohrady. A pokud by začali v době vinobraní nebo stříkání vinic, nevím, jestli by to bylo to nejlepší,“ domnívala se. I podle jejích slov je ale oprava tohoto úseku už určitě zapotřebí.

V letošním roce má správa v plánu ještě například opravy silnice v Podivíně nebo u Klobouk u Brna.