„Došlo k nové dohodě o napojení turistických center v obci na tuto silnici. Nové, jednodušší a rychlejší řešení umožní pohodlné začlenění připravovaného akvaparku v Pasohlávkách i hotelu Thermal Mušov do dopravní sítě v okolí,“ sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic České republiky Martina Vápeníková.
Současně se podařilo najít shodu i v úpravě tras cyklostezek. Nová koncepce podle Vápeníkové umožní cyklistům pohodlný přejezd rychlostní silnice a dojezd do Pasohlávek.

Sjezd pro auta a cyklisty vyřeší jednoduchá průsečná křižovatka, která nahradí dosud plánovanou malou okružní křižovatku. Cyklostezky u nájezdu na hráz horní nádrže, jež směřují k autokempu Merkur, povedou nově dvěma směry. „Jedna po lesní cestě podél silnice R52 směrem k obci Ivaň až k mostu přes biokoridor, druhá pak po závěsném mostě přes vozovku u Novomlýnské nádrže,“ popsala mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

Cyklisté se tak dostanou na hlavní silnici přímo po mostě, který patří k nejzajímavějším stavbám, které projektanti na trase vytvořili. Stavbaři už navíc upravili cyklostezku u plánované mimoúrovňové křižovatky na Ivaň. Povede obousměrně. Znamená to větší bezpečnost pro cyklisty, kteří budou cestovat mezi Pasohlávkami a Ivaní.