Od prvního května totiž hostí netradiční výstavu s názvem Tajemné sklepení. Návštěvníci si v něm mohou na vlastní oči a pěkně zblízka prohlédnout nadpozemské postavičky ztvárněné podle dochovaných pověstí z Mikulovska a také Pálavy.

„V Mikulově je sice spousta turistických zajímavostí, ale není tady příliš mnoho atrakcí pro děti. Proto jsem se rozhodla trochu zpestřit sezónní program pro turisty i místní školáky. Jedním z dalších cílů zároveň bylo, aby se návštěvníci dozvěděli také něco o mikulovských pověstech a bytostech, které v nich vystupují,“ přiblížila organizátorka výstavy Ilona Salajková důvody, které ji vedly k tomu, aby se pustila do práce.

Právě ona totiž zapojila fantazii a všechny postavy vlastnoručně vyrobila. A každou z nich také doplnila příběhem. Čerpala přitom z knih pověstí o Mikulovu a blízkém okolí. Rarášci, víly, divoženky, hastrmani, zakleté princezny i další mystické postavy budou v netradiční výstavní síni sklepa Botanické zahrady k vidění až do konce září. Výstava je pro veřejnost otevřená denně mimo pondělí, a to vždy od deseti hodin do čtyř odpoledne. Je vhodná i pro rodiny s dětmi, které se tak poutavou formou dozvědí mnoho zajímavého o tajemných příbězích z Mikulova a jeho okolí.