Vyhledávaná událost má před sebou jubilejní desátý ročník. „Zůstáváme u modelu, který se nám osvědčil. 
I tak ale chystáme překvapení," říká Zapletal.

Když s kolegy s akcí začínal,téměř netušil, co od ní čekat. Přesto do tehdejších třiadvaceti otevřených sklepů přijelo na dvanáct set lidí. „Nebyli jsme v okolí první, kdo něco takového dělal, ovšem nejspíš jsme byli jediní s tak velkým pojetím. Dnes jsme rádi, že si akce získala značné renomé," pokračuje vinař.

Zatímco většina lidí si sobotní program užije bez větších starostí, Zapletal s kolegy tím završí více než čtvrtletní přípravy. „Začínáme už začátkem prosince. Je potřeba, aby každý věděl, co má dělat, co chystat. Vše musíme podchytit předem. Například party stany vám nikdo do týdne nepůjčí. Připravit věci pro šest tisíc lidí není jen tak," líčí vinař.

Ve srovnání s prvním ročníkem je počet otevřených sklepů dvojnásobný a množství návštěvníků pětinásobné. „Počet příchozích je možná už trochu za optimem. Vezměte si, že průměrně na jedno vinařství připadá sto dvacet lidí. Jsme ale rádi, že se za námi vrací. I když si někteří postesknou, že je na ně plno, stejně přijedou. To svědčí o tom, že s tím, co nabízíme, jsou spokojení," doplňuje Zapletal.

Velkobílovičtí vinaři mají díky akci Ze sklepa do sklepa jednu z nejlepších reklam. Zanedbatelný není ani ekonomický přínos. „Je za tím spousta práce, ale je to něco jako Vánoce. Čekáme na ně každý rok, všichni se těšíme. Uvádíme mladá vína na trh a získáváme odezvu na to, jak jsme je stihli připravit. Zjistíme, jak lidem chutnají," dodává Zapletal.