Na Břeclavsku způsobila vichřice obrovskou škodu na budově firmy HPM TEC v Hustopečích. Odnesla totiž celou střechu ze skladové haly. „Cestou vzduchem poškodila ještě střechu na administrativní budově, první odhady škod se dostaly na částku asi dva miliony tři sta tisíc korun,“ bilancoval správce budov firmy Luboš Karpíšek. Bez části střechy zůstali také učni hustopečského učiliště.

„Místy se plechová střecha nadzvedla a uvolnila, některé kusy odnesl vítr neznámo kam, nenašli jsme je. Dnes nastoupili klempíři a čekáme na jejich verdikt. Předběžné škody ale už teď odhadujeme asi na sto tisíc korun,“ uvedl ředitel školy Zdeněk Hrabal. V sobotu po poledni se vichřice prohnala také areálem Yacht clubu Dyje Břeclav. „Něco takového jsme ještě nezažili. Vítr lehce nadzvedl a ve vzduchu otočil o sto osmdesát stupňů téměř třítunový mobilhome, pak s ním praštil o zem,“ popisoval napínavé chvilky šéf Yacht clubu Jiří Krabička.

Podle mluvčího EOnu Vladimíra Váchy už energetici stačili na Břeclavsku opravit veškeré závady na elektrickém vedení. „Škody budeme sčítat až koncem týdne. Už teď ale víme, že na Břeclavsku bylo téměř deset tisíc poškozených,“ řekl Vácha. Obrovsky prudký vítr si pohrál také se stromy v lesích. „Vítr nám na Břeclavsku zničil asi patnáct set kubíků dřeva a na ostatním zařízení, jako jsou ploty, nám způsobil škody za sto tisíc korun,“ vypočítával ředitel Lesního závodu Židlochovice Tomáš Blaha. Pojišťovny zatím přesnější údaje o škodách nemají.