Soutěž o zákonech, správném rozhodování a rizicích sázení se v tomto školním roce koná v Plzeňském a Jihomoravském kraji.
„Chceme upozornit na to, že se mladí lidé do osmnácti let dostávají k sázkám a do sázkového prostředí a to je špatně. A v Rubikonu chceme ukázat, kdy může být sázka zábavou a hrou a kdy už rizikem, které neustojíš. Rubikon ber jako velkou hru, ale zároveň jako trénink pro život. Aby ses kdykoliv uměl/a správně rozhodnout, co je pro tebe dobré a co ne. A to se netýká jenom sázení,“ oslovují školáky organizátoři netradiční soutěže.

Třídní kola se naplno rozjela nejprve na Základní škole Nádražní. Žáci se v nich seznámí s průběhem soutěže rozdělené do pěti částí. A vítězná skupina z každé třídy navíc postoupí do březnového školního kola. „Děti se na soutěž těší a jdou do toho s elánem,“ všimla si vedoucí projektu na škole Zlata Heřmanová.

„Kouzlem soutěže je její všestrannost. Proto nemá nikdy jasného favorita, jelikož do poslední chvíle se vítězství může obrátit a rozhoduje zde kromě vědomostí i značná dávka štěstí,“ doplnila.

Ve všestranné soutěži mohou dobře uplatnit nejen své vědomosti, ale i šikovnost. Se začátkem února budou postupně první třídní kola startovat i na ostatních hustopečských školách.

KATEŘINA KOPOVÁ
MICHAL ŠUPÁLEK