Se zpíváním vánočních písní mají Hustopečští už zkušenosti, o této akci se ale dozvěděli teprve letos. „Vystupovali jsme o víkendu při rozsvěcování vánočního stromu. Ostatně stejně tak loni," uvedl učitel hudební výchovy Jan Míchal, který s dětmi v hodinách koledy nacvičuje.

Většinu vánočních skladeb už dobře znají, přesto Míchal vymyslel zajímavý způsob, jak je texty koled naučit. 
„V hodinách mají zakázané používat mobily. V jednom případě jsem ale přece jen udělal výjimku. Vytvořil jsem internetové stránky, kam jsem texty umístil. Žáci si je mohou stáhnout do mobilu, aby je měli vždy po ruce, když by zapomněli slova," prozradil učební pomůcku učitel pocházející z Velkých Pavlovic.

Loni se jim podařilo při příležitosti rozsvěcování stromu poskládat i menší kapelu. „Někdo hrál na kytaru, také na housle, klavír, zobcové flétny a činely," řekl muž.

Míchal vyučuje hudební výchovu na celém druhém stupni, kde je zhruba tři sta dětí. Zda dojde zpívat většina, netušil. „Na některé akce přišlo i osmdesát zpívajících, tak snad se nám to podaří i teď. 
V každé hodině s nimi poctivě nacvičuji. Přece jen je to těžší, když se s každou třídou vidím jen jednou týdně. Avšak pan ředitel zaúkoloval i ostatní učitele, aby to dětem připomínali. Třeba si přijdou zazpívat nakonec i jejich rodiče a známí," zadoufal Velkopavlovičan.

Hustopeče budou jen jedním z míst, kde se ve středu večer rozezní tóny známých koled. Zpívat se bude na desítkách míst na jihu Moravy. Kdo nemůže přijít zpívat právě třeba do Hustopečí, může si naladit Český rozhlas Brno, který bude vysílat přímý přenos z brněnského náměstí Svobody. Tam se ke zpěvákům přidá například i Jožka Černý.