Matematika je její vášní, což dokazuje i první místo v krajském kole mezinárodní soutěže Matematický klokan v kategorii Kadet. Okrajově by se této disciplíně chtěla věnovat i v budoucnu.

„Ve třídě jsme vyplňovali test všichni. Nejlepší výsledky se potom posílaly do Břeclavi. No a tam jsem se ze všech umístila nejlépe,“ vypráví skromně osmačka, která navštěvuje velkopavlovickou základní školu.

„Nečekala jsem, že se mi podaří uspět. Bylo to pro mě překvapení. Stejně tak i pro moje rodiče a kamarády,“ říká Dufková, kterou kromě matematiky baví také fyzika.

„Matematika mě doopravdy hodně zajímá. Jsem v ní nejlepší ze třídy. Jestli bych ale v jejím studiu chtěla v budoucnu pokračovat, to nevím. Spíš ne,“ zamýšlí se sympatická dívka, která uvažuje o tom, že po vychození základní školy vyzkouší přijímačky na obchodní akademii.

A jak že tráví brzy patnáctiletá školačka volný čas? Sklánět se nad učebnicemi matematiky a luštit zapeklité logaritmy by ji nikdo nezastihl.

„Řekla bych, že se neliším se od svých spolužáků. Když mám chvilku, tak se bavím a vyrážím ven s kamarády,“ nechává nahlédnout do svých zájmů Bořečanka.