Použít chtějí zbytek na opravy chodníků.

„Původně jsme počítali s tím, že na opravy školky uvolníme více než tři miliony korun. Nakonec jsme vše po stavební stránce vymysleli tak, že nás rozšíření školky o jednu novou třídu a její obnovení stálo něco přes dvě stě tisíc. Dalších tři sta tisíc jsme potom použili na dovybavení nově vzniklé třídy různými hrami, hračkami a podobně. Myslím si, že školčata budou mít k dispozici vše, na co si jen vzpomenou,“ měl radost Miroslav Effenberger, který je do nových voleb pověřený vedením obce.

Potěšilo jej také, že opravy zvládli řemeslníci dokončit ještě před termínem. „Máme už i dokumenty ke kolaudaci. Nic tedy nebrání tomu, aby děti od září nastoupily. Rodičům jsme už dokonce i odeslali rozhodnutí o dodatečném přijetí jejich ratolestí. Patnáctka dětí tedy doplní stávajících osmadvacet v původní třídě,“ nechal se slyšet Effenberger, který svoji pozornost pomalu soustřeďuje k dalším projektům v obci.

„Ušetřené peníze použijeme na nutné opravy chodníků, se kterými zanedlouho začneme. No a i potom by nám měl zhruba milion zbýt,“ prozradil něco z chystaných plánů Effenberger.