Z Valtic, kam se členové Mercedes – Benz klubu sjeli, vyráželi na tři etapy soutěžních jízd skrz celé Břeclavsko. Jednu ze zastávek si v sobotu odpoledne naplánovali i k břeclavskému koupališti.

„Jsme spokojení, počasí vyšlo, takže z celé republiky i ze Slovenska dorazilo na třicet aut a asi pětaosmdesát lidí,“ odhadoval pořadatel srazu Jiří Kruták z Ladné, který se zamyslel také nad tím, proč si organizátoři srazů veteránů různých značek vybírají jako svůj cíl právě nejjižnější cíp Moravy.

„Je to spojeno z burčákem, to je jasné. Jižní Morava je mezi členy klubu zkrátka populární. I proto jsme naši akci nazvali Vinobraní s mercedesy,“ usmíval se Kruták, který s kolonou v sobotu po poledni vyrážel na poslední třetí etapu přes Moravský Žižkov, Velké Bílovice, Velké Pavlovice a zpátky skrz Nové Mlýny a Bulhary do Valtic.

„Ve Valticích vyhodnotíme soutěž. Každý z účastníků dostal anketní lístek, na který napsal značku auta, jež se mu nejvíce líbilo,“ sdělil pořadatel, co na majitele veteránů ještě čeká.

K vidění byly u břeclavského koupaliště i velmi cenné kousky. „Nejstarší mercedes, modrý kabriolet, pochází asi z roku 1955. Další jsou z let 1961, 1974 či 1977,“ vyjmenoval Kruták.